Edukacja – krok w przyszłość

www.cech-optykow.pl tłumaczenia Norweski

Nie ulega wątpliwości, że współczesna edukacja coraz śmielej wykracza poza pewne granice oraz standardy znane i praktykowane od lat. Choć jeszcze musi minąć wiele czasu oraz należy podjąć odpowiednie kroki, to jednak jest nadzieja na zmianę tego, co już dawno powinno ulec modyfikacji.

kartkowo.duzy.net.pl

Nie ma co się oszukiwać, że dotychczasowy system kształcenia pozostawia wiele do życzenia. Nie trzeba zbyt długo się zastanawiać, co jest dobre, wskazane, czy wogóle nie potrzebne, a wręcz powinno być zakazane w szkołach. Oczywiście zgłosi się duża grupa zwolenników zmian ustawy oświaty, ale znajdzie się równie duża liczba przeciwników, jakichkolwiek projektów.

Mimo wszystko obowiązek nauki oraz obecne wyobrażenie o szkole budzi pewne kontrowersje, choć od lat siedzimy w ławkach i wsłuchujemy się w słowa nauczycieli, to i tak w głowie ucznia po lekcji pozostaje znikoma część przekazanej wiedzy. Dlatego należałoby jednak zastanowić się, co tak naprawdę jest ważne, istotne, a przede wszystkim dobre, zarówno dla ucznia, nauczyciela, ale także rodzica.